top of page

Опис власного педагогічного досвіду

Діяльність класного колективу як медіаосередку розвитку творчих та креативних можливостей особистості у сучасному медіасередовищі.

У сьогоденні виникла необхідність успішної взаємодії особистості з соціальним середовищем шляхомознайомлення з інформаційними технологіями як комунікаційним та просторовим засобом, що надає нові можливості для спілкування, освіти, праці, відпочинку й творчої самореалізації особистості. 

 

Становлення і розвиток суспільства проектує гостру необхідність в педагогах, що володіють високою професійною компетентністю, легко орієнтуються у вимогах інформаційного часу і спроможні створити креативну, творчу особистість. Як говорив Адольф Дістервег, німецький педагог: "…Учитель повинен свідомо йти в ногу з сучасністю, пройматися і надихатися силами, що пробудилися в ній."

 

Отже, сучасний учитель – це, безумовно, творча особистість. Він повинен бути активним, комунікабельним, динамічним, працездатним, вольовим, впевненим у собі, толерантним, високо компетентним і творчим. В науковій літературі творчість визначається як діяльність, кінцевим результатом якої є створення якісно іншого, що вирізняється неповторністю, оригінальністю та суспільно-історичною унікальністю продукту; творчість - це діяльність, яка породжує щось нове, раніше не відоме на основі осмислення вже нагромадженого досвіду та формування нових комбінацій знань, умінь, продуктів.

 

Великий простір для творчості відкривають сучасні медіазасоби впливу на свідомість особистості.

 

Масмедіа відіграють важливу роль у процесі соціалізації особистості, оскільки відомо, що людина протягом свого життя сприймає найбільше інформації про оточуючий світ за допомогою зорового та слухового сприйняття.

 

Масмедіа складаються з таких організацій – телебачення, радіо, газети, журнали, мережа Інтернет – все це створює дуже великий та впливовий сегмент у творенні суспільної свідомості.

 

Медіа і комунікація входить в число найбільш популярних і актуальних галузей знань в сучасному світі - в області, пов'язаної з виробництвом різноманітної аудіовізуальної продукції і в умілих руках є дуже сильним інструментом.

 

Формування культурних, духовних, естетичних смислових життєвих орієнтирів підростаючого покоління на даному етапі соціального розвитку переживає новий оберт розвитку у зв'язку зі стрімкими змінами у світовій інформаційній структурі сучасної медіакультури. Століття «інформаційного вибуху» привнесло у цю систему перспективні напрямки діяльності, пов'язані з процесом створення дітьми та підлітками абсолютно нового рівня телевізійної, кіно та відеопродукції, розробки інтернет сайтів, виданням креативних молодіжних газет і журналів. За допомогою масмедіа молодь розповідає суспільству про те, що її хвилює і робить вплив на громадську думку, заповнює порожні інформаційно-культурні ніші.

 

Дитина, що живе у сучасному медіатизованному суспільстві, з раннього віку долучається до різних медіа. Ця обставина свідчить про необхідність набуття медіаосвіти, формування та розвитку медіа культури, та вихованню медіасвідомості дітей.

 

Теоретичне обґрунтування

Спрямування діяльності дитячого медіаосередку на створення смисложиттєвих орієнтирів, набуття медіаосвіти, формування та розвитку медіа культури, і вихованню медіасвідомості.

 

Наукова новизна

Встановлення доцільності виховання засобами медіаосередку класного колективу як рушія розвитку особистості якісно нового інформаційного суспільства.

 

Перспективна педагогічна ідея досвіду, концептуальність

Перспективна педагогічна ідея досвіду полягає у визначенні методів, підходів, технологій та прийомів діяльності дитячого медіаосередку, що впливають на розвиток життєвих компетентностей вихованців; використання прийомів творчої активності, що дозволяють створювати найрізноманітніші методики, розробляти інновації і нестандартні форми роботи, які сприяють більш ефективній самореалізації особистості.

 

Проблема педагогічного пошуку

Діяльність класного колективу як медіаосередку розвитку творчих та креативних можливостей особистості у сучасному медіасередовищі.

 

Діапазон досвіду

Система діяльності медіаосередку класного колективу у мережі комунікацій загальноосвітнього закладу.

 

Теоретична база досвіду

При вивченні сучасного стану масмедіа до уваги беруться глобальні тенденції їх функціонування, показники їх стану в проекції на культуру і суспільство. Дотепер викликає неабиякий інтерес та представляється необхідною для розгляду сфера функцій засобів масової комунікації (ЗМК), які набувають нового змісту та забарвлення в умовах розбудови української державності. Важко заперечити твердження, що масмедіа виконують низку функцій у суспільстві, і це робить їх серйозною силою та невід'ємною складовою спільного для всіх соціальних суб'єктів та інститутів середовища.

За таким підходом масмедіа є одним із засобів підтримки функціонування суспільства в цілому. Серед великої кількості класифікацій функціональних особливостей масової комунікації виокремлюють два рівні - рівень соціуму та рівень індивіда.

Специфіку впливу масмедіа на розвиток особистості як соціокультурного феномену розглядали науковці М.Маклуен, Потятник В.Б., О.М. Холод, Лобанова А.С., Л.М.Федотова, які розглянули процеси адаптації можливостей людини до сучасного інформомислення, позитивність впливу медіа на процес соціалізації дитини, що виражається у наданні різної інформації, яка дозволяє молоді якісно трансформувати своє положення в соціальній структурі, набути самостійності у динамічному світі.

Для визначення виховного потенціалу масмедіа використані теоретичні поняття.

Логотип досвіду .

Слоган досвіду: «Творити можна тільки в один момент – сьогодні і зараз!»

Філософія досвіду: «Тріада виховного процесу»

Тріа́да (грец. Τριάδος — троїстість) — філософський термін, яким позначають ідею про троїстість розвитку мислення (буття).

Графіті досвіду 

 

Форма викладу досвіду

Педагогічно-інформаційний флеш-накопичувач - база інформації та напрацювань педагогічної спрямованості для накопичення, збереження та поширення педагогічного досвіду.

 

Концепція викладу досвіду

Зміст педагогічно-інформаційного флеш-накопичувача розкривається за допомогою висвітлення файл-ліній, які розкривають сутність досвіду.

 

Сутність досвіду

Файл лінія «Медіаосередок класного колективу»

Ви читали новину? Не читали? Тоді запрошую Вас до віртуальної подорожі шпальтами періодичного видання класного колективу «Квасолька (8-А)».

 

Ідея створення газети класного колективу виникла сама по собі. Напрочуд креативно заявив про себе 5-А, нинішній 8-А моєї Першої школи, класним керівником якого мені пощастило бути. Саме цей творчий та енергійний колектив став генератором ідеї створення класного медіаосередку «Медіаклас-мультиплекс».

 

Класне видання - це лише частка мультимедійної діяльності невгамовних, непосидючих пізнайок всесвіту. Іншими складовими нашого медіаосередку є діяльність класної відеостудії «Дитяче телебачення» та інтернет-ресурсу «Наш клас. 8-А».

 

Файл лінія «Точки опори»

Файл лінія «База норм»

Файл лінія «Від теорії до практики»

Файл лінія «Творче середовище»

Файл лінія «Критерії досягнень»

Файл лінія «Засоби впливу»

Файл лінія «Форми роботи»

Файл лінія «Фокус група»

Файл лінія «Творча мережа»

Файл лінія «Рівні результативності» 

Файл лінія «Медіасвідомість» (Висновки)

 

Підводячи підсумки, можу з гордістю сказати, що я задоволена наслідками життєтворчого процесу ділової гри «Медіаклас-мультиплекс», яка покликана допомогти вихованцям отримати медіаосвіту, яка в, свою чергу, сформує медіаграмотність та медіасвідомість, а творчість і креатив, які супроводжують процес гри, стануть основою життєвої концепції вихованців. У процесі гри я помітила, що діти стали по-іншому відноситись до себе - це інформаційна культура, поведінка, ретельність; до близьких - повага, вдячність; до оточуючих - почуття колективізму, патріотизму...

 

Я щаслива, що обрала саме професію педагога, що маю можливість спілкуватися з дітьми. Я з радістю віддаю всі свої ідеї дітям, і радію, коли бачу, що вони вбирають у себе всю інформацію, надану мною, настрій, який я несу їм, радість і щастя, яке мені хочеться розділити з ними. Бо вони – мої діти, сучасні особистості та індивідуальності... Бо вони – діти нашої держави, її майбутнє.

 

Отже, я завжди буду пам’ятати, що кожна дитина має свою власну лінію життя, яку я допомагаю роздивитись. А для пошуку вірних шляхів я буду досліджувати інформаційні простори, дослухатися до досвіду спеціалістів, і слухати власне серце, свою фантазію, і пам’ятатиму про креативність, яка може додати декілька яскравих спалахів до просторів життя.

 

P.S. Залишилося поставити три крапки на останній шпальті віртуальної подорожі класним виданням. І ці три крапки: вірю, надіюсь, люблю!

bottom of page